О святая все блаженная мати Ксение!
 Под покровом Всевышняго жившая, ведомая и укрепляемая Богоматерью, голод и жажду, холод и зной, поношения и гонения претерпевшая,  дар прозорливости и чудотворения от Бога получила еси и под сенью Всемогущего покоишися.
Ныне святая Церковь, яко благоуханный цвет, прославляет тя. Предстояще на месте твоего погребения, пред образом твоим святым, яко живей ти, сущей с нами, молимся ти:
 приими прошения наша и принеси их ко престолу милосерднаго Отца Небеснаго, яко дерзновение к Нему имущая, испроси притекающим к тебе вечное спасение, на благая дела и начинания наша щедрое благословение, от всяких бед и скорбей избавление.
 Предстани святыми твоими молитвами пред Всемилостивым Спасителем нашим о нас, недостойных и грешных.
 Помози, святая блаженная мати Ксение, младенцы светом святого крещения озарити и печатию дара Духа Святаго запечатлети, отроки и отроковицы в вере, честности, богобоязненности воспитати и успехи в учении им даровати; болящия и недугующия исцели, семейным любовь и согласие ниспосли,
монашествующих подвигом добрым подвизатися удостой и от поношен ... Читать дальше »
Категория: Молитвы... | Просмотров: 11661 | Добавил: Exoret_Exordas | Дата: 12.Ноября.2012 | Комментарии (0)

Молитвы святой блаженной матроне московской вот уже больше ста лет пользуются любовью у православных, за свою чистоту и эффективность. Многие прибегают к помощи великой Святой с просьбами о семейном благополучии, здоровье, для того, чтобы забеременеть
(если возникают сложности с зачатием желанного ребенка). Также часто используется эта молитва Матроне Московской о любви. Она помогает привлечь в жизнь молящегося долгожданную любовь и семейное благополучие, позволяет привнести в дом гармонию и покой.


О блаженная мати Матроно, душею на небеси пред Престолом Божиим предстоящи, телом же на земли почивающи, и данною ти свыше благодатию различныя чудеса источающи.
Призри ныне милостивным твоим оком на ны, грешныя, в скорбех, болезнех и греховных искушениих дни своя иждивающия,
Утеши ны, отчаянныя, исцели недуги наши лю ... Читать дальше »
Категория: Молитвы... | Просмотров: 11753 | Добавил: Exoret_Exordas | Дата: 12.Ноября.2012 | Комментарии (0)